הצהרת נגישות

אתר זה תוכנן ועוצב בהתאם להנחיות הנגישות לתוכן ברשת האינטרנט על פי התקן הישראלי ת”י 5568 ברמה AA של W3C, הארגון הבינלאומי העוסק בתקינה ברשת האינטרנט. הנחיות אלה מסבירות כיצד להנגיש תוכן באינטרנט לבעלי מגוון רחב של מוגבלויות. עמידה בהנחיות אלו מסייעת להבטיח כי האתר נגיש לכול: עיוורים, בעלי לקויות ועוד.

אתר זה מונגש בהתאם להנחיות אלו, וכמו כן עושה שימוש בטכנולוגיות שנועדו שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לבעלי מוגבלות ספציפית וללא קורא מסך מגשר – להתאים את ממשק המשתמש של האתר ולעצב אותו לצרכים האישיים שלהם.


עמידה בתקנים

כל העמודים באתר זה כתובים בקוד תקין HTML5. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של טכנולוגיות מסייעות שבעלי מוגבלות משתמשים בהן.

האתר עוצב בצבעים ניגודיים המאפשרים שימוש אופטימלי לכבדי ראייה ועיוורי צבעים.

התוכן באתר סמנטי, כלומר: מכיל כותרות, טבלאות מידע, רשימות, פסקאות, קישורים תקניים, פקדים לטפסים ותגיות תיאור לתמונות, אייקונים וקישורים.

באתר ישנם אזורי תוכן בפריימים המוצגים מאתרים אחרים. נגישותם תלויה באתר המתארח – למשל, קטעי וידאו ביוטיוב בדפי ביצועים לשירי המשורר.

מבנה הדפים באתר זהה כדי להקל על הגולשים להתמצא באתר ולנווט בו בנוחות, והוא כולל את המרכיבים הבאים: תפריט עליון עם קישורים מרכזיים, כותרת ראשית ולפעמים גם כותרת משנית, תוכן הדף וקישורים לתכנים משלימים בתחתית חלק מהדפים.

סרטוני הווידאו מוצגים בפורמט HTML5 וניתן להגדיל אותם למסך מלא.

מיטוב ניווט במקלדת: למשתמש ישנה היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו-Shit + Tab, להפעיל ולדפדף בעזרת מקשי החיצים ולהיכנס לקישורים באמצעות לחיצה על מקש הרווח או מקש Enter.


התצוגה באתר

ניתן לשנות את גודל הטקסטים באתר באמצעות בחירה באפשרות המתאימה בתפריט הנגישות, הזמין בחלק העליון והקבוע של הדפים באתר. התפריט מתבסס על תוסף הנגישות One Click Accessibility, המתעדכן מעת לעת.

האתר רספונסיבי, נוח לקריאה בכל רזולוציה ומותאם לצפייה בכל המערכות העיקריות המהוות מעל 95% מנתח שוק המשתמשים, ובכלל זה גוגל כרום, מוזילה פיירפוקס, אפל ספארי, אופרה ומיקרוסופט אדג’, הן במחשבים אישיים והן במכשירים ניידים, ובכלל זה מחשבים ניידים וסמארטפונים.

הגופנים באתר הם סן-סריפיים (sans serifs) – כלומר אינם מכילים קצוות המפריעים לרצף הקריאה.

ניתן לגלוש באתר ללא CSS ולקבל תוצאה ראויה. ניתן לבצע שינויים אחרים בגודל הטקסטים ובצבעים באתר, אפשר לעשות זאת באמצעות הדפדפן. מידע נוסף על כך ניתן לקרוא באתר “נגיש”, בפרק המבהיר ביטול CSS בדפדפנים.


התאמות ממשק המשתמש

התאמות גופן: משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודלו, לשנות את משפחתו (סוג), להתאים את המרווח, היישור, גובה הקו ועוד.

התאמות צבע: המשתמשים יכולים לבחור מגוון פרופילים של ניגודי צבע ובכללם אור, כהה, הפוך ושחור-לבן.

אנימציות: משתמשים באפילפסיה יכולים לעצור את כל ההנפשות בלחיצת כפתור. הנפשות הנשלטות בידי הממשק כוללות קטעי וידאו שאינם מופעלים אוטומטית, וניתן לעצור או להשתיק הנפשות אלה בקלות. הנפשות אחרות אינן קיימות באתר.

השתקת שמע – משתמשים בעלי מכשירי שמיעה עלולים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות בגלל השמעת שמע אוטומטית. אין באתר השמעת שמע אוטומטית, וניתן להשתיק שמע מתנגן באמצעות לחיצה על כפתור המופיע בקצה כל קטע שמע באתר.


אם מצאתם דפים לא תקינים או שאינם עונים על דרישות הנגישות, ניתן לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת קשר.Skip to content